Dwa nowe smaki dżemów prozdrowotnych od Łowicza

27.07.2018
Linia dżemów Łowicz 100% z owoców z funkcją prozdrowotną została rozszerzona o dwa nowe warianty. Pigwowiec z acerolą, wspomagający procesy antyoksydacyjne oraz Dereń z acerolą, wspierający witalność to unikalne smaki, które udowadniają, że dżem może działać korzystnie dla naszego organizmu i być pyszny. Dzięki dodatkowi aceroli oba produkty stanowią też wartościowe źródło witaminy C.

Rośliny znane z drogocennych właściwości dla zdrowia są od lat doceniane w produktach spożywczych. Warto odkrywać je na nowo i szukać dla nich kolejnych, pysznych zastosowań. Właśnie dlatego Łowicz wprowadził do swojej oferty dżemów 100% prozdrowotnych dwa nowe warianty – Pigwowiec z acerolą i Dereń z acerolą.Tym samym linia dżemów prozdrowotnych rozszerzyła się do pięciu wariantów - obok nowości znajdziemy wśród nich także Dziką Różę, Czarny Bez i Rokitnik.

Dżem 100% z owoców **Dereń z acerolą działa korzystnie na naszą witalność, czyli energię i dobre samopoczucie, a 100% z owoców Pigwowiec z acerolą wspiera procesy antyoksydacyjne, ułatwiając walkę z wolnymi rodnikami. Połączenie obu tych roślin znanych z cennych dla zdrowia właściwości z acerolą sprawia, że nowości od Łowicza stanowią dodatkowo wartościowe źródło witaminy C.  Podobnie jak pozostałe produkty linii Łowicz 100% z owoców, nowe wariantyzawierają **tylko cukry naturalnie występujące w owocach.

Pigwa, nazywana „polską cytryną”, to twardy i kwaśny owoc – dlatego też nie nadaje się do jedzenia na surowo, ale doskonale za to sprawdza się w przetworach. Owoce pigwowca to źródło witaminy C oraz witamin z grupy B, a także substancji mineralnych, np. potasu, magnezu czy żelaza.

Dereń to roślina, której owoce są soczyste, ale również kwaśne w smaku, dlatego również najlepiej smakują w przetworach. Stanowią bogate źródło substancji mineralnych, przede wszystkim żelaza, ale też m.in. wapnia, miedzi czy cynku, a także witaminy C.

Acerola mimo niewielkich rozmiarów ma znaczącą, prozdrowotną moc. Słynie przede wszystkim ze swojej wysokiej zawartości witaminy C – wystarczą zaledwie 3 owoce, by pokryć całodzienne zapotrzebowanie człowieka na tę witaminę.